Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

DRY TOUCH kumaş nedir?

dry touch

DRY TOUCH performans kumaşları özel teknikler kullanılarak üretilen bir kumaş türüdür. Doğal görünümlü, örtücülüğü yüksek, yumuşak tutumlu ve üstün performanslı DRY TOUCH kumaş özelliğini özel beş kanallı enine kesit yapılı polyester iplikten almıştır. Polyester ipliğinin kanallı yapıya sahip olması nem ve hava akışını kolaylaştırdığı için hava dışardan içeriye, nemin ise içerden dışarıya bu kanallardan kolayca aktarımı sağlanır.

DRY TOUCH kumaşın yapısındaki kanallı kesitler kumaşa yumuşak tutum ve esneklik kazandırır. Bu kumaşların örtücülük özelliği sayesinde standart kesitli ipliklerden yapılan kumaşlarla aynı örtücülüğü daha az iplik kullanımıyla elde edebilmektedir.

Beş kanallı polyester iplikleri sayesinde aynı ağırlıktaki diğer ipliklere göre üç kat daha fazla yüzey alnına sahiptir. Bu özelliği sayesinde kumaş ıslatıldığında geniş yüzeyli lifleriyle, sıvıyı normal kumaşlara göre üç kat daha fazla alana dağıtır böylece çabuk kurur ve kuruluk hissi sağlayarak birçok cilt probleminin önüne geçer. DRY TOUCH kumaşları nem tutmaz, kıyafetlerin ağır ve ıslak olmasını engeller. Vücudu serin tutar ve diğer kumaşlardan daha iyi sıcaklık kontrolü sağlar Yine yüzey alnının genişliği sayesinde, kumaş daha fazla boya alarak diğer kumaşlara kıyasla çok daha doygun renklere sahip olur ve ışığı dağıtılmış şekilde yansıtarak doğal bir görünüm kazanır.

DRY TOUCH kumaşları; birçok hazır giyim alanları başta olmak üzere iç giyim, denim giyim spor kıyafetleri, emniyet ve bekçi kıyafetleri, otel personel iş kıyafetleri gibi geniş yelpazede kullanım alanına sahiptir.

DRY TOUCH kumaşları sertifikalı bir performans kumaşıdır. Böylece üretilen kumaşın her aşaması uzmanlar tarafından kontrol edilerek kalitenin sürekliliği sağlanmış olur.