Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Softshell kumaş nedir?

softshell fabric

Softshell kumaş üç farklı katmanın bir araya getirilerek elde edilen oldukça teknik bir kumaştır. Genellikle kış aylarında tercih edilen bu özel kumaş 1000 mm su basıncına dayanıklı, membran kaplama ve nefes alan bir kumaştır.

Kumaşın katmanları farklı oranlarda, özellikle montların üretiminde kullanılan kumaş, üç farklı katmanın bir araya getirilmesi ile elde edilen teknik bir kumaştır. Kumaşın katmanları farklı oranlarda polyester, elastan, polyamid ve poliüretan kullanılarak üretilir. Softshell kumaşların dış katmanı su kaydırıcı özellikte olup kullanıcıyı sıcak tutan iç katman ise yumuşak ve konforludur. Bu iki katmanın arasında ise kumaşa yalıtım teknolojisi kazandıran ince membran bir katman bulunur.

Oldukça esnek yapısıyla dikkat çeken Softshell kumaşlarla üretilen giyim ürünleri hareket halinde uyumlu halde gerinerek vücuda uyum sağlar. Böylece daha fazla hareket olanağı sağlar. Hafif yağışlara ve rüzgâra karşı da koruma sağlayan Softshell kumaşlar aynı zamanda oldukça dayanıklıdır. Sahip olduğu bir diğer özellik olan yüksek nefes alabilirliktir. Bu kumaşlar üretilen ürünlerde aktivite sırasında oluşan teri hemen dışarı atar. Böylece vücut kuru kalarak ısı kaybına uğramaz. 

Aynı kategorideki diğer kumaş alternatifleriyle kıyaslandığında daha az hışırtılıdır.