Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Blog

gabardin kumaş

Gabardin kumaş nedir?

Gabardin terimi İspanyolca ve Fransızca kökenlidir. Sağlam ve dayanıklı olan Gabardin kumaş sık dokunmuş ince yün, kamgarn ve pamuk karışımlarından üretilir. Gabardin kumaş sıkı bir şekilde dokunmuş çözgü yüzlü bir dimi dokuma kumaş türüdür.

dry touch

DRY TOUCH kumaş nedir?

DRY TOUCH performans kumaşları özel teknikler kullanılarak üretilen bir kumaş türüdür. Doğal görünümlü, örtücülüğü yüksek, yumuşak tutumlu ve üstün performanslı DRY TOUCH kumaş özelliğini özel beş kanallı enine kesit yapılı polyester iplikten almıştır. Polyester ipliğinin kanallı yapıya sahip olması nem ve hava akışını kolaylaştırdığı için hava dışardan içeriye, nemin ise içerden dışarıya bu kanallardan kolayca aktarımı sağlanır.

softshell fabric

Softshell kumaş nedir?

Softshell kumaş üç farklı katmanın bir araya getirilerek elde edilen oldukça teknik bir kumaştır. Genellikle kış aylarında tercih edilen bu özel kumaş 1000 mm su basıncına dayanıklı, membran kaplama ve nefes alan bir kumaştır.

alpaka

Alpaka kumaş nedir?

Alpaka kumaşı, develerle aynı aile içerisinde yer alan ‘Alpaka’ adı verilen hayvanın yününden üretilen bir kumaş türüdür. Bu kumaş türü bezayağı örgülü yünlü kamgarn kumaşlar türlerindendir. Alpaka yünü özel lifleri sayesinde mükemmel bir termal özelliğe sahiptir. Bu lifler ince olmasına rağmen ısı dengesini çok iyi yönetir ve aynı zamanda çok hafiftir.

raschel fabric

Raschel kumaş nedir?

Raschel kumaş polyester iplikten örme yöntemiyle dokunan bir kumaş türüdür. Polyester iplikten üretilen Raschel kumaş polyester kumaşın sahip olduğu avantajlara sahiptir.